Złącza taśmowe, płyty i inne akcesoria do przenośników taśmowych

Sprawne działanie przenośników taśmowych, niezbędnych w transporcie wewnętrznym wielu zakładów, uzależnione jest nie tylko od jakości i rodzaju taśmy. To złożony mechanizm, w którym istotną rolę odgrywa każdy najdrobniejszy element, począwszy od bębnów napędowych, po niewielkie złącza taśmowe. Ponieważ specjalizacją naszej firmy jest produkcja i serwis taśm przenośnikowych oraz całych systemów transportowych, wytwarzamy również wiele innych elementów dodatkowych. Dzięki nim możliwa jest wymiana uszkodzonych, wyeksploatowanych detali oraz przywracanie taśmom pełniej sprawności stosunkowo niskim kosztem.

W produkowanym asortymencie znajdują się wszystkie niezbędne elementy składowe ciągów transportowych, od produktów gumowych, takich jak płyty czy fartuchy, po elementy z tworzyw sztucznych i metali. Oto przegląd naszych produktów.

płyty gumowe

PŁYTY GUMOWE

Oferujemy szeroki wybór płyt gumowych o różnych parametrach, które są doskonałym uzupełnieniem taśm, zapewniając im trwałą, elastyczną i odpowiednio wytrzymałą powierzchnię. Produkujemy płyty wulkanizowane, gładkie z przekładkami oraz modele niewulkanizowane.

 

fartuchy

FARTUCHY NA OBURTOWANIA

Fartuchy uszczelniające to rozwiązanie problemów z rozsypywaniem się materiału na przenośniku. Dzięki zabezpieczeniu krawędzi transport odbywa się sprawnie, a straty materiałowe ograniczane są do minimum. Fartuchy mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami taśm.

 

obwody

OBWODY ZAMKNIĘTE

Obwody zamknięte to specjalistyczne taśmy, które produkujemy w formie kręgu. Brak łączeń sprawia, że w ciągu nie pojawiają się słabe punkty, a cały przenośnik jest trwalszy i posiada dłuższą żywotność.

 

beben

BĘBNY PRZENOŚNIKOWE

Bębny to produkty, które odpowiadają za przemieszczanie się taśmy, dlatego stanowią jeden z najważniejszych elementem systemy transportowego. Oferujemy zarówno bębny napędowe, jak i zwrotne oraz napinające. Te ostatnie sprawiają, że taśma zachowuje odpowiednią sprężystość.

 

beben

LEJE SPUSTOWE

Leje spustowe to elementy wyposażenia przenośników, które umożliwiają zrzucanie przenoszonego przez taśmy materiału do podstawionych pojemników lub do mieszarek, bębnów czy innych urządzeń produkcyjnych. Oferujemy trwałe modele o różnych kształtach i parametrach.

 

zgarniacze

ZGARNIACZE SKROBAKI

Elementy wyposażenia z tej kategorii produktów usprawniają transport i zrzucanie materiałów o specyficznej konsystencji, która sprawia, że np. przylegają do podłoża. Za pomocą skrobaków taśma zostaje oczyszczona i może ponownie wykonywać swoje zadanie.

 

progi

PROGI

Progi to specjalne ograniczniki, które umożliwiają transport pod górę i w dół oraz ułatwiają zagarnianie materiału. Można zamontować je na dowolnej taśmie, dzięki czemu przemieszczanie towarów jest ułatwione.

krazki

KRĄŻKI GUMOWE

Produkty w tej kategorii to rolki obrotowe ułożyskowane z osią, dzięki którym taśma przenośnikowa może wykonywać przypisany jej ruch. Oferujemy krążki w różnych rozmiarach, dostosowane do konkretnego typu przenośnika. 

polaczenia

ZŁĄCZA TAŚMOWE MECHANICZNE

Złącza taśmowe to niewielkie elementy, które umożliwiają scalanie poszczególnych części taśm, dzięki czemu stanowią one nierozerwalną całość podczas pracy. Oferujemy między innymi złączki płytkowe, z tworzywa, typu alligator, SL, MS. Nasze złącza taśmowe wyróżnia trwałość i niezawodność.

krazniki

KRĄŻNIKI PRZENOŚNIKOWE

Krążki lub rolki z tej grupy produktów to elementy, które doskonale zastąpią klasyczne taśmy w przenośnikach. Dzięki możliwości obracania się usprawniają, a nawet wymuszają ruch przedmiotów transportowanych przez przenośnik.

 

tasmy

FALBANY

Oferujemy gotowe elementy wyprofilowane na kształt falban, które ograniczą krawędzie taśm transportowych i wyeliminują ryzyko zsypywania się materiałów lub produktów.

 

profilowane

TAŚMY
PRZENOŚNIKOWE ZWYKŁE I SPECJALNE

Taśmy to podstawowy element wyposażenia każdego przenośnika, a od ich kształtu i cech fizycznych zależy funkcjonalność systemu transportu bliskiego. Zależnie od potrzeb i rodzaju przenoszonych materiałów oferujemy taśmy przenośnikowe profilowane z progami, gładkie, taśmy olejoodporne, taśmy z zabierakami i wiele innych.

 

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Na wykonane prace oraz oferowane taśmy przenośnikowe udzielamy długoterminowych gwarancji. Prowadzimy serwis taśm, akcesoriów i przenośników, oferując:

  • serwis gwarancyjny,
  • serwis pogwarancyjny.

Zapewniamy profesjonalne wsparcie doświadczonych fachowców, którzy do wykonywanych prac wykorzystują profesjonalny sprzęt i części zamienne.

 

Inspekcje prewencyjne

Klientom, dla których transport taśmowy jest strategicznym elementem produkcji, oferujemy program prawidłowych inspekcji prewencyjnych. Usługi te mają na celu eliminację możliwych stanów awaryjnych i wypracowanie planu remontów. A wszystko to w celu zmaksymalizowania efektów działalności i zwiększenia zysków przedsiębiorstwa.
 

Wysokiej jakości elementy do przenośników taśmowych

Najważniejszym elementem każdego przenośnika taśmowego jest oczywiście taśma, ale nie można zapominać także o innych akcesoriach. Oferujemy kompleksowe wyposażenie takich systemów, pozwalające na stworzenie sprawnie działającej linii produkcyjnej. Wszelkie zgarniacze czy łączniki zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów i są w pełni kompatybilne z oferowanymi przez nas taśmami.

Zajmujemy się także serwisem oraz wieloma innymi usługami, pozwalającymi na odpowiednie przygotowanie taśm i pozostałego wyposażenia linii transportujących do konkretnego zastosowania. Wśród nich pojawia się przede wszystkim specjalistyczne progowanie takich wyrobów. W tym celu wykorzystujemy profesjonalny park maszynowy, pozwalający na realizowanie zleconych czynności w szybkim tempie.

Zapraszamy do kontaktu właścicieli zakładów przemysłowych, bez względu na charakter działalności, jaką się zajmują. Zaopatrujemy zarówno bardzo duże przedsiębiorstwa, jak i te znacznie mniejsze. Tworzymy niezbędne wyposażenie niezwykle szybko, pozwalając na błyskawiczne rozpoczęcie produkcji. Z chęcią odpowiadamy także na wszelkie pytania dotyczące naszej oferty oraz dopasowujemy rodzaje taśm i innego wyposażenia do potrzeb konkretnego zakładu przemysłowego.